Éhségsztrájkba kezd a Honvédkórház egyik osztályvezető főorvosa
Éhségsztrájkba kezdett a budapesti Honvédkórház egyik osztályvezető főorvosa, mert egy konzorcium által létrehozott diagnosztikai laborral kapcsolatban sikkasztás vádjával előzetes letartóztatásba helyezték. Tiltakozásul meggyanúsítása és letartóztatása ellen az orvos közölte, hogy csak vizet hajlandó fogyasztani.
Felesége letartóztatása ellen tiltakozik egy süttői férfi
Éhségsztrájkba kezdett, majd a Pécsi Városi Bíróság elé vonult egy süttői férfi tiltakozásul felesége letartóztatása ellen. A férfi tangóharmonikával, karosszékben ülve demonstrált a nő szabadon bocsátásáért, akit zaklatás vádjával helyeztek előzetes letartóztatásba, miután egyszer sem jelent meg a bűntetőeljárás kitűzött tárgyalásain. A férfi szerint felesége ártatlan és követelte a nő szabadon engedését.
Japán aktivistákért tiltakozik a Greenpeace
Virrasztással tiltakozott a Greenpeace magyarországi szervezete a Japán Nagykövetség előtt két japán aktivistáért, akiket lopás és birtokháborítás vádjával tartóztattak le, miután illegális bálnahús-csempészési gyakorlatot leleplező bizonyítékokat adtak át a rendőrségnek. A demonstrálók egy megszigonyozott bálnát ábrázoló jégszobrot állítottak fel a nagykövetség épülete előtt és tiltakozásukat fejezték ki a fogvatartottak emberi jogokat sértő körülményei ellen.
Tiltakozó felvonulást tartanak a politikai fogvatartottakért
Budaházy Edda tiltakozó felvonulást hirdetett, hogy felhívja a figyelmet az előzetes letartóztatásban lévő politikai fogvatartottak körülményeire. A demonstráción több százan, többségében nők és a fogvatartottak hozzátartozói vettek részt, akik az ellen tiltakoztak, hogy a bebörtönzöttek az ügyvédjükön kívül senkivel sem kommunikálhatnak. A résztvevők a Ferenciek teréről a Parlament épületéhez vonultak, ahol petíciót adtak át.
A debreceni menekülttábor lakói sztrájkolnak a rendőri fellépés miatt
Körülbelül nyolcvan menekült tiltakozott néma ülősztrájkkal a debreceni menekülttábor bejáratánál az egy nappal korábbi rendőri intézkedések miatt. A rendőrök kilenc embert vettek őrizetbe és könnygázt is bevetettek, miután a táborban késeket, illetve szúró- és ütőszerszámokat birtokló menekültek csoportjai verekedtek össze.
Szentesiek gyűjtenek aláírást két orvos ítéletének enyhítéséért
A szentesi orvosperben nagy kárt okozó csalás miatt börtönbüntetésre ítélt kórházigazgatóért és főosztályvezetőért kezdtek aláírásgyűjtő akcióba helyi civilek. Összesen hatezer aláírást gyűjtöttek össze. Sólyom László köztársasági elnök néhány hónappal később kegyelmet adott a két orvosnak. Dr. Kovács Ágnes börtönbüntetésének végrehajtását két évre felfüggesztette, dr. Geönczeöl Tibor három évre szóló szabadságvesztését pedig egy évre mérsékelte.
Honkongi fogvatartottak szabadonbocsátásáért tiltakozik az Élőlánc Magyarországért
A budapesti kínai nagykövetség előtt tartott demonstrációt az Élőlánc Magyarországért 2006. január 9-én. A tüntetők egy petíciót akartak átadni a nagykövetnek, amelyben annak a 14 gazdaszervezeti aktivistának a szabadonengedését kérték, akiket a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) konferenciája elleni tüntetésen tartóztattak le Hongkongban, 2005 decemberében. A demonstrálókat senki nem fogadta, a nagykövetség postaládáját is leragasztva találták.
Határőrök hozzátartozói demonstrálnak az ügyészség előtt
Hat előzetes letartóztatásban lévő határőr több tucat hozzátartozója demonstrált a Legfőbb Ügyészség előtt annak érdekében, hogy a határőrök szabadlábon védekezhessenek. 2002-ben 29 határőrt vettek őrizetbe vesztegetés gyanújával, akik közül a maradék hat ember várta az eljárás befejezését. A tiltakozók petíciót adtak át Polt Péter legfőbb ügyésznek, hogy járjon közbe a határőrök érdekében.
Előzetes letartóztatásban éhségsztrájkol egy fogvatartott
Éhségsztrájkba kezdett a börtönben egy miskolci vállalkozó, akit előzetes letartóztatásba helyeztek banki csalás miatt. Amiatt tiltakozott, hogy ügyével csak 1999-ben állhat majd bíróság elé az intézmény leterheltsége miatt. Mivel szabadlábra helyezési kérelmeit elutasították, ügye tárgyalásának halasztása már eleve két éves fogságot jelentett számára, ezért folyamodott az éhségsztrájkhoz.
Éhségsztrájkkal tiltakoznak előzetes letartóztatásban ülő rabok Kaposváron
Három napon keresztül éhségsztrájkkal tiltakozott 13 rab a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság fogdájában Kaposváron. Az előzetes letartóztatásban lévő rabok a nyomozás felgyorsítása érdekében tiltakoztak. Végül három rabot átszállítottak büntetés-végrehajtási intézménybe, és ezután a többiek felhagytak az éhségsztrájkkal.